Jednoduchý Meta Tag Generátor

Optimalizace pro vyhledávání

Meta Tag Generátor

Nadpis webové stránky
Popis stránky
Klíčová slova na stránce (oddělené čárkami)
Umožnit robotům indexovat vaše webové stránky?
Povolit robotům sledovat všechny odkazy?
Jaký typ kódování bude váš web zobrazovat?
Jaký je primární jazyk vašeho webu?

(Volitelné Meta Tagy)

Vyhledávače by se na tyto stránky měly vrátit zpět za     den (dny).


Autor:Captcha

O Meta Tag Generátor

Na webových stránkách jsou metadata užitečná pro vyhledávání ve velkém množství dostupných informací. Ručně přidaná metadata ke stránkám přinášejí dodatečné informace a vytvářejí vyšší organizační strukturu.

Stránky ve formátu HTML obsahují metadata ve své hlavičce, (mezi značkami <head> - </head>) zapisují se pomocí značky (tagu) <meta>, do které lze vkládat informace typu znaková sada použitá na této stránce, klíčová slova, popis stránky, autor, související stránky, ale také strukturovaná metadata různých formátů.

HTML značka (tag) <meta> není párový, takže zápis vypadá například takto:
<meta http-equiv="Content-language" content="cs" />, není tedy zakončen značkou </meta> a říká nám, že použitý jazyk na dané webové stránce je čeština.
Slouží pro prohlížeče webových stránek, např. značka <meta http-equiv="imagetoolbar" content="no" /> zakazuje v Exploreru zástupný symbol pro stahování obrázků, značka <meta http-equiv="refresh" content="0;url=https://www.zkusebne.cz/test/Hlavní_strana"> říká prohlížeči, za jak dlouho (v sekundách) má přesměrovat na jiný web (content=0 znamená ihned po načtení původní stránky), a udává adresu jiné stránky, na které je vedeno přesměrování.
Hlavně však slouží pro webové vyhledávače (Google, Yahoo!, Seznam), stránky s nevyplněnými značkami <meta name="keywords" content=" Klíčová slova " /> a <meta name="description" content=" Popis obsahu stránky " /> se hůře vyhledávají.
Jsou tu i prakticky nepotřebné značky jako <meta name="author" content="Jméno autora" /> se jménem autora webových stránek, které se ovšem nikde nezobrazují, a jsou dostupné pouze v HTML kódu.